Archiwum - stycznia 2015

Posty reklamujace

Autor: motka92 | Kategorie: Reklama
Tagi: gadżety, grafika, marketing, promocja, reklama
30. stycznia 2015 11:21:00

Prowadząc osobiście kilka blogów oraz będąc częstym bywalcem na kilku forach jestem świadkiem częstych prób reklamy swoich czy to firm czy stron. Niestety są to nieudolne próby marketingu. Jednak sam jestem zwolennikiem tego typu promocji, ponieważ jest ona darmowa i przy odrobinie edukacji oraz chęci można to zrobić w na prawdę dobry i efektywny sposób. Co jest zaleta reklamowania się na forach,blogach i tego typu stronach - oczywiście jest darmowa, do tego dociera do szerokiego grona użytkowników internetu i dodatkowa wspierasz link swojej strony poprzez pozycjonowanie jej. Jeśli dobrze wybierzemy forum oraz grupę odbiorców to na prawdę może to zainteresować spora liczbę ludzi. Jeśli jednak okaże się że nie mamy do tego talentu, reklamę oraz kampanie reklamowe możemy zlecić Agencji Reklamowej, jak np MediaPowiatowe24 z Buska-Zdroju. Taka agencja na pewno zajmie się odpowiednio rozreklamowaniem twojej firmy,produktu - właściwie wszystkiego czego sobie zażyczymy. Jeśli jednak wolimy robić to na własną rękę, polecam poczytanie w internecie kilku porad które są celne w tego typu promocjach i na pewno będą przydatne. Możemy spróbować również reklamy w prasie ,, jak np Free Tv - więcej na ten temat w innym moim artykule.

Off-road , rola pilota

Autor: motka92 | Kategorie:
Tagi: rajdy
29. stycznia 2015 13:08:00

Na czym polega rola pilota rajdowego w off-roadzie?
autor: Radiowiec | artykuł do pobrania


Zbyt często niedoceniani, ale niezwykle potrzebni we współczesnym motorsporcie. Piloci rajdowi, tak samo jak kierowcy, decydują o powodzeniu rajdu. Jakie są ich zadania?


To od niego w dużej mierze zależy powodzenie rajdu. Pilot rajdowy w off-roadzie ma mnóstwo zadań, a jego rola jest bardzo odpowiedzialna. Ubezpiecza kierowcę i prowadzi go po trasie. Ale to nie wszystko. Poznajcie wszystkie zadania pilota samochodowego!

Kim jest pilot rajdowy w off-roadzie?

Od pilota samochodowego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy. Musi to być osoba odpowiedzialna, doświadczona, znająca podstawowe techniki jazdy, szczególnie off-roadowej. Oczywiście od pilota wymaga się także doskonałej znajomości trasy, po której załoga ma się poruszać. Niemniej w off-roadzie rola pilota-nawigatora jest już nieco mniejsza - zastępują ją zaawansowane urządzenia nawigacyjne.

Pilot off-roadowy jest jednak nieodłącznym towarzyszem każdej, nawet amatorskiej wyprawy w teren. Na trasie mogą zdarzyć się trudne sytuacje, w których wymagana będzie pomoc drugiej osoby.Pilot w turystycznym off-roadzie zapewnia więc przede wszystkim bezpieczeństwo.

Pilot rajdowy obsługuje sprzęt i wspiera kolegę

Pilot rajdowy, który bierze udział w zawodach off-roadowych, musi potrafić obsłużyć sprzęt przeprawowy. Najważniejsza jest umiejętność obsługi wyciągarki. Jeśli posiadacie wyciągarkę obsługiwaną bezprzewodowo, dobrze jest oddać władzę nad nią w ręce pilota. Z zewnątrz będzie mógł lepiej ocenić, czy auto porusza się po właściwym torze. Pilot musi umieć zachować zimną krew i znać zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się tym sprzętem.

Pilot rajdowy może także pełnić rolę zwiadowcy. W ciężkim terenie nie wiemy, na jakie przeszkody możemy trafić. Wtedy pilot może usunąć z trasy konary i duże kamienie.

Dobra współpraca jest najważniejsza!

Pilot podczas typowego rajdu musi skutecznie nawigować swojego kierowcę. Podpowiada mu też, jakiej techniki off-roadowej najlepiej użyć - to po prostu mózg całej wyprawy. Identycznie jest w przypadku amatorskich wypraw, na które zawsze warto zabrać pilota. Pamiętajcie jednak, że najpierw musicie opracować własny system znaków.

W aucie off-roadowym jest bowiem na tyle głośno, że nikt nie będzie do siebie krzyczał. Zachęcam zatem do poświęcenia kilkunastu minut na nauczenie się kodu, który będzie obowiązywał podczas rajdu. Kierowca, który zobaczy np. zaciśniętą pięść, powinien automatycznie wykonać zadany manewr.

Gesty szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku korzystania z wyciągarki. Pilot stojący poza autem musi dawać kierowcy znaki, a ten na ich podstawie od razu wie, jak manewrować autem. Jeśli nie brakuje Wam funduszy, możecie też zainwestować w krótkofalówki.

Pamiętajcie - współpraca jest najważniejsza. W terenie musicie liczyć na siebie, a wspólne wyprawy na pewno bardzo szybko wzmocnią przyjaźń pilota i kierowcy.

Funkcje reklamy

Autor: motka92 | Kategorie: Reklama
Tagi: media, reklama
29. stycznia 2015 12:34:00

Reklama ma również swoje funkcje , poza promocja oraz marketingiem danego przedsiębiorstwa, produktu czy usługi może również odgrywać inne role w życiu każdego z nas.

Forma promocji jaka jest reklama może również nas edukować - zawierać przy okazji reklamy treści które będą nas edukowały na różne tematy, zazwyczaj są to ciekawostki które przyciągają dodatkowo uwagę klienta. Do tego mogą pełnić funkcje wspierania sprzedaży danej kampani reklamowej czy to w prasie , jak np Free Tv, którego wydawcą jest MediaPowiatowe24 czy ulotkach i tego typu produktach.
Oczywiście może zawierać treści odpychające uwagę klienta od konkurencji. W tego rodzaju marketingu umieszczamy informacje przypominające nam gdzie znajduje sie dana firma, czy do kiedy trwa dana promocja. Oczywiście produkt reklamowy musi być atrakcyjny , dobrze wykonany - czym charakteryzuje się właśnie  agencja reklamowa MP24.
 

Twardziele Kina Akcji

Autor: motka92 | Kategorie:
Tagi: hobby
29. stycznia 2015 11:07:00

10 Twardzieli amerykańskiego kina i ich wzrost
autor: topdycha | artykuł do pobrania


Zastanawialiścię się kiedyś jacy wysocy są "najwięksi" twardziele amerykańskiego kina tacy jak Sylvester Stallone, Arnold Scchwarzenegger, Bruce Lee czy Chuck Norris.


Zastanawialiścię się kiedyś jacy wysocy są "najwięksi" twardziele amerykańskiego kina tacy jak Sylvester Stallone, Arnold Scchwarzenegger, Bruce Lee czy Chuck Norris. Każdy z nich popisywał się niezwykłą muskulaturą, kratką na brzuchu niczym z filmu "300" oraz opanowanymi sztukami walki czy obsługą karabinów maszynowych.

Sprawdzimy 10 twardzieli amerykańskiej myśli filmowej.


Na miejscu 10 znalazł się Danny Trejo znany m.in z takich filmów akcji jak Maczeta, Desperado. Mierzy on zaledwie 168 cm !! Swoją aparycją budzi grozę i strach. Mimo wszystko znajdziemu go również w wielu produkcjach dla dzieci i filmach komediowych.

9 miejsce w rankingu zajmuje Bruce Lee - legenda kina akcji znany z takich filmów jak np. Wejście Smoka , Wściekłe Pięści. Bruce Lee miał 171 cm wzrostu.

Tom Cruise plasuje się na 8 pozycji - aczkolwiek prawdziwym twardzielem nie do końca można go nazwać. Mimo wszystko grał ciekawe role w takich filmach jak Ostatni Samuraj, Mission Impossible czy prezentował innego rodzaju twardziela w filmie Jaja w Tropikach. Aktor ten mierzy dokładnie 1,72 m.

7 w zestawieniu to Strażnik Teksasu czyli Chuck Norris. Król internetowych żartów, to twardziel o wzroście 1,74 m.

6 . Rambo i Rocky byli tego samego wzrostu - mierzyli 175 cm wzrostu. Grani byli przez Sylvestra Stallone'a , którego kariera rozpoczynała się od twardziela o pseudonimie Włoski Ogier w filmach dla dorosłych.

Bruce Willis plasuje się na 5 pozycji. Przy wzroście 182 cm, stał się nieprzeciętnym policjantem w 5 częściach Szklanej Pułapki.

Facet w Czerni czyli Will Smith to 4 miejsce - 1,86 m.

3.Arnold Schwarzenegger - 187 cm wzrostu. Likwidator, Egzekutor, Conan Barbarzyńca, Predator, Terminator,  to przydomki jednego z największych twardzieli amerykańskiego kina. Mimo zaliczył kilka występów w filmach komiediowych i produkcjach dla dzieci - m.in. Bliźniacy czy Junior.

Clint Eastwood uplasował się na 2 miejscu.Legenda westernów, znany z takich filmów jak Dirty Harry,Dobry Zły Brzydki, Bez przebaczenia czy z nowszych filmów Gran Torino, którego był reżyserem.  Aktor ten mierzy 192 cm.

TOP10 wszystkich twardzieli to niszczący wszystko i pokonujący niezliczone ilości bandziorów Steven Seagal. Ten wyjątkowy twardziel mierzy 193 cm.

Wspomnieć można by o wielu innych twardzielach amerykańskich filmów: Dolph Lundgren, Jean Claude Van Damme, Brad Pitt, Bogusław Linda. Wydaje się jednak, że powyższa dziesiątka najbardziej zapada w pamięć wszystkich filmofilom.

Reklama w Prasie

Autor: motka92 | Kategorie: Reklama
Tagi: busko, media, mp24, poligrafia, prasa, reklama
28. stycznia 2015 14:12:00

Reklama w gazecie, kolejna forma reklamy i marketingu swojego przedsiębiorstwa.
Jak pisałem wcześniej będę, starał się przedstawić różne formy reklamy czy to swojej firmy czy produktu. Jeszcze kilka dni temu opisywałem sposób reklamowania się na telebimach, przy czym pomogła mi agencja MediaPowiatowe24 - za co im dziękuje. Dzisiaj postaram się przedstawić możliwości jakie niesie za sobą reklama w prasie, a dokładnie chodzi mi o darmową gazetę, dostępną na terenie prawie całego woj. Świętokrzyskiego - Free TV, która jest jedną z opcji zareklamowania się w MP24.
Teraz kilka słów na temat tego konkretnego rodzaju reklamy. Polega ona na zamieszczeniu swojego ogłoszenia, bądź reklamy - którą zrobią dla was graficy MP24 - następnie gazeta jest rozwożona po większości powiatów w woj. Świętokrzyskim, każdy ma możliwość wzięcia sobie gazetki bezpłatnie. Znajdują się z niej zarówno artykuły jak i krzyżówki, program TV i oczywiście wasze reklamy.

Czy jest to skuteczna forma reklamy ?

Oczywiście że, tak - sam byłem świadkiem jak ludzie pytali o tą właśnie gazetę - bo kto nie lubi poczytać gazety regionalnej.Gazeta posiada również darmowe ogłoszenia, różnego rodzaju, możesz coś sprzedać, poinformować ,że szukasz pracy czy ogłosić ,że oddasz coś za darmo.

Podsumowanie

Reklama w prasie wydaje się być skuteczną formą reklamy,zwłaszcza ,że gazeta którą opisuje - Free-TV - jest wykonana profesjonalnie i dosłownie nie ma się do czego przyczepić. Więc słowem podsumowania - Jeśli myślałeś nad taka właśnie formą reklamy, myślę ,że się nie zawiedziesz, jeśli znajdziesz odpowiednią firmę do tego zlecenia - sam osobiście polecam Media Powiatowe24.

Już niebawem kolejne artykuły, Polecam i Zapraszam.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311